Після того, як рекордна спека викликала пересихання великих територій басейну Янцзи (найдовша і найбільш багатоводна річка Китаю і всієї Євразії), влада КНР планує витратити 246 мільярдів доларів на нову водну інфраструктуру, намагаючись протистояти зростанню впливу екстремальних погодних умов на сільське господарство та гідроенергетику.

Тривала посуха на південному заході Китаю виявила вразливість регіонів, що залежать від гідроенергетики, таких як Сичуань, до падіння рівня води та порушення подачі електроенергії в інші частини країни.

Оскільки запаси води на душу населення вже становлять лише 25% середньосвітового рівня, влада також стурбована впливом невеликої кількості опадів на осінній урожай, причому деякі припускають, що це може торкнутися 20% урожаю в Китаї.

Потерпілі від посухи регіони в аварійному порядку риють колодязі та залучають ракети-засівники хмар для зрошення сільськогосподарських культур. Проте уряд схиляється до спорудження великої водної інфраструктури вартістю 1,7 трлн юанів.

«Через сильні екстремальні явища і погіршення як повеней, так і посух здатність зберігати і переносити воду стає дуже важливою», — заявив на нещодавній телеконференції експерт Китайського метеорологічного управління Мао Люсі.

Цього року Міністерство водних ресурсів уже схвалило 25 великих проектів із загальним обсягом інвестицій у 246 млрд доларів.

Центральнокитайська провінція Хубей, яка сильно постраждала від посухи Янцзи, в середу розпочала будівництво 18 гігантських гідротехнічних споруд і планує витратити 176 млрд юанів у 2021-2025 роках. Минулого місяця Юньнань на південному заході Китаю також розпочав роботу над чотирма великими проектами зі зберігання води із загальним обсягом інвестицій 211,8 млрд юанів.

Китай давно покладається на великомасштабні інфраструктурні проекти контролю над своїми річками. Гігантська гребля «Три ущелини» була спроектована не лише для вироблення електроенергії, а й для регулювання течії Янцзи, від якої залежить близько третини населення Китаю.

Китай також реалізує амбітний проект щодо відведення води з півдня на північ, в рамках якого в даний час у східному та центральному Китаї прокладено канали для використання вод Янцзи для поповнення посушливої ​​півночі.

Оскільки близько 80% енергопостачання Сичуані припадає на гідроенергетику, посуха змусила владу закрити підприємства та обмежити подачу електроенергії домогосподарствам.

Нинішнього року синоптики зафіксували у КНР небувалу спеку. Таких високих температур у Китаї не фіксували з 1961 року. У деяких регіонах спека перевершила рекорд за тривалістю.

Print Friendly, PDF & Email