Росія подала апеляцію до Верховного суду Великобританії на рішення Апеляційного суду Англії, який призначив проведення всеосяжного судового процесу по одному з аргументів у справі про суверенний борг України перед РФ в 3 мільярди доларів. Про це повідомила прес-служба Міністерства фінансів Росії, передає ТАСС.

«26 жовтня 2018 року компанія The Law Debenture Trust Corporation plc, яка представляє інтереси Російської Федерації, як єдиного власника зазначеного випуску єврооблігацій України, за дорученням Мінфіну Росії подала до Верховного суду Великобританії апеляцію на рішення Апеляційного суду Англії по четвертому доводу України. Очікується, що розгляд апеляції відбудеться в Верховному суді Великобританії не раніше червня 2019 року», - йдеться в повідомленні.

У вересні 2018 року Апеляційний суд Англії виніс рішення щодо апеляції, поданої Україною, щодо рішення Високого суду Лондона, що зобов'язує Україну погасити заборгованість і виплатити відсотки по облігаційній позиці, придбаному Росією за рахунок коштів ФНБ. Апеляційний суд підтвердив правомірність відмови Україні в розгляді трьох з чотирьох підстав, заявлених нею з метою уникнути виконання зобов'язань за цими єврооблігаціями. Одночасно Апеляційний суд констатував, що четвертий аргумент України - випуск єврооблігацій під тиском Росії, на відміну від інших трьох аргументів, не може бути відхилений без проведення всеосяжного судового процесу.

Однак Міністерство фінансів Росії вважає, що четвертий аргумент України, як і інші три підстави, також повинен бути відхилений без проведення судового процесу.

Print Friendly, PDF & Email