Міністерство закордонних справ Німеччини рішече засуджує внесення екс-канцлера ФРН Герхарда Шредера в списки українського сайту "Миротворець". Про це з посиланням на заяву офіційного представника німецького зовнішньополітичного відомства повідомляє DW. 

«Ми раніше вже доводили свою позицію до української сторони і наполягаємо на тому, щоб український уряд вжив заходів з видалення цього сайту», - сказано в заяві.

Прізвище колишнього канцлера Німеччини  8 листопада з'явилося на сайті «Миротворець», який позицінують як список ворогів української держави. Припускається, що це могло стати реакцією на опубліковане в той же день інтерв'ю, яке екс-політик дав німецькій газеті Aachener Nachrichten. У ньому Шредер відповів на питання про російську анексію Криму. «Ви справді вважаєте, що який-небудь російський президент в майбутньому відкличе це рішення? Це реальність, яка одного разу повинна бути визнана", - заявив Шредер, нагадавши, що Крим був подарований Україні колишнім радянським лідером Микитою Хрущовим в 1954 році, коли і Україна, і Росія входили до складу СРСР.

У звинуваченні опублікованому на сайті «Миротворець», Шредера звинувачено у замаху на суверенітет і територіальну цілісність України, маніпуляції суспільно значущою інформацією, антиукраїнській пропаганді, а також в спробі легалізації захоплення російськими окупантами українського Криму і виправданні збройної агресії РФ проти України.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін ще у березні 2018 року піднімав питання про введення європейських санкції проти колишнього канцлера, який є близьким другом президента РФ Володимира Путіна. Путіна навіть було запрошено на весілля Герхарда Шредера в жовтні цього року.

Print Friendly, PDF & Email