Автомобільна частина побудованого Російською Федерацією моста через Керченську протоку в захоплений Крим (Кримський міст або Керченський міст) опущена практично до рівня моря, її “просто буде заливати хвилями при штормі.
“Проектувальники Кримського моста – “м * даки”, вони поставили занадто багато опор, на яких лежить полотно”-, розповів старший науковий співробітник Інституту водних проблем Російської академії наук, гірничий інженер-гідрогеолог Юрій Медовар. Про це пише Главред.
За його словами, через опори змінився водний обмін між Азовським і Чорним морями, від цього гинуть рідкісні червонокнижні дельфіни, які живуть тільки в Азовському морі.
“Прохід для суден дуже низький, його потрібно було підняти, але зрозуміло, що там все робилося для того, щоб не пропускати українські судна в Азовське море”, – зазначив співрозмовник.
“Ще один момент: при великій течії вони приблизно в два рази зменшили широту потоку, тим самим збільшивши швидкість течії, яка припадає якраз на основні опори. Це означає, що буде збільшений винос з-під опор мулів, напівтвердих глин та іншого , що серйозно впливає на стійкість цих опор “, – додав учений.