Автомобільна частина побудованого Російською Федерацією моста через Керченську протоку в захоплений Крим (Кримський міст або Керченський міст) опущена практично до рівня моря, її «просто буде заливати хвилями при штормі.

«Проектувальники Кримського моста — «м * даки», вони поставили занадто багато опор, на яких лежить полотно»-, розповів старший науковий співробітник Інституту водних проблем Російської академії наук, гірничий інженер-гідрогеолог Юрій Медовар. Про це пише Главред.

За його словами, через опори змінився водний обмін між Азовським і Чорним морями, від цього гинуть рідкісні червонокнижні дельфіни, які живуть тільки в Азовському морі.

«Прохід для суден дуже низький, його потрібно було підняти, але зрозуміло, що там все робилося для того, щоб не пропускати українські судна в Азовське море», — зазначив співрозмовник.

«Ще один момент: при великій течії вони приблизно в два рази зменшили широту потоку, тим самим збільшивши швидкість течії, яка припадає якраз на основні опори. Це означає, що буде збільшений винос з-під опор мулів, напівтвердих глин та іншого , що серйозно впливає на стійкість цих опор «, — додав учений.

Print Friendly, PDF & Email