Організатори Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ) в Давосі висунули п’ять умов для участі російських бізнесменів, які перебувають під санкціями США. Умови стосуються — Андрія Костіна, Віктора Вексельберга і Олега Дерипаски, повідомляє Интерфакс.

До списку вимог входять зокрема наступні: 

– ніякі платежі, пов’язані з участю в форумі, від росіян з санкційних списків не повинні проходити через американські банки; 

– організатори повинні упевнитися, що росіяни не будуть контактувати з американськими учасниками форуму; 

–бізнесмени, які знаходяться під санкціями, не зможуть брати участь ні в одному із заходів, організованих американськими громадянами або владою;

– організатори форуму не будуть допомагати російським учасникам з організацією переговорів або бізнес-зустрічей; 

– для організації візиту бізнесменів на форум не повинна використовуватися американська інфраструктура, включаючи хмарні сервіси або сервери, через які при обміні електронними листами йде інтернет-трафік.

У Кремлі рішення організаторів привітали. Про що заявив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков. «По-перше, ми вітаємо той факт, що Давоський економічний форум і його керівники сприйняли нашу позицію щодо недозволеності якогось селективного ставлення до наших підприємців», — сказав він журналістам.

Висунувши вищезазначені вимоги, організатори формуму спробували поєднати зацікавленість в контактах з підприємцями з РФ із необхідність виконувати антиросійські санкції, вважає прес-секретар. 

«В даному випадку форум віддає перевагу дуже уважно ставитися до тих обмежень, які діють з боку ряду країн, перш за все Сполучених Штатів, щодо деяких наших підприємців», — сказав Пєсков журналістам.

Коментуючи безпосередні обмеження, Пєсков зазначив, що контакти з американськими підприємцями можна легко компенсувати [контактами] з підприємцями з інших країн. «Як ви знаєте, святе місце порожнім не буває», – зауважив він.

Print Friendly, PDF & Email