Росфінмоніторинг при перевірці документів панамської юридичної фірми Mossack Fоnseca, що займалася реєстрацією та супроводом офшорних компаній, знайшов 4 197 офшорних компаній, підконтрольних росіянам, розповів начальник управління Росфінмоніторингу з протидії відмиванню доходів Віталій Андрєєв, слова якого наводить РБК.

«Ці компанії зробили фінансові операції на загальну суму понад 5 млрд рублів», — сказав він на конференції «Пріоритетні напрямки антикорупційної політики в Росії і світі», повідомляє  ТАСС

За його словами, інформація про сумнівні фінансові операції росіян передана в правоохоронні органи відповідно до їх компетенції.

Андрєєв додав, що, за даними Росфінмоніторингу, найпопулярнішою юрисдикцією для реєстрації офшорних компаній серед громадян Росії і США є Британські Віргінські острови: на них припадає понад 50% юросіб. За ними слідують Панама і Багами.

«Панамське досьє» — документи з офшорного реєстратора Mossack Fonseca. Після витоку вони виявилися в розпорядженні Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ) і Центру з дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP).

Як повідомлялося раніше, чинний Президент України Петро Порошенко володіє ще двома заводами у Росії. Про це повідомив журналіст-розслідувач, редактор програми «Гроші» Олександр Дубінський.

«У Петра Порошенка в Росії ще як мінімум два великих аграрних бізнеси. Це крохмальний завод і аграрна компанія. Агро-крохмальний холдинг Порошенко розташований там же, де і його кондитерський актив — у Липецьку. Але, на відміну від фабрики, працює і приносить своєму жадібному власнику прибуток. Щоб сховати факт володіння цими активами, Порошенко перепродав їх на офшор Chartomena. Однак ми легко доведемо, що цей офшор входить у групу «Укрпромінвест» і є одним із «центрових» в ланцюжку офшорних компаній Порошенка», — написав він.

 

Print Friendly, PDF & Email