Перший заступник голови Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи по врегулюванню ситуації на Донбасі Ірина Геращенко прокоментувала на своїй сторінці у Facebook заяву першого заступника керівника Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні Олександра Хуга. 

Нагадаємо, що місія не виявила доказів російського втручання на сході України, а також заявила, що російську форму можна купити на будь-якому ринку. Геращенко виразила надію, що подібні висловлювання не відображають позіцию ОБСЄ, а є лише невдало сформульованою фразою. 

«Щодо заяви представника ОБСЄ Олександра Хуга, що, мовляв, російську військову форму можна купити на ринку. Мені щиро шкода, що місія Олександра Хуга на посаді заступника голови СММ ОБСЄ завершується таким очевидно збитковим і невдалим заявою. Сподіваюся, це просто невдало сформульована ним фраза, а не позиція», – написала Геращенко. 

Вона також нагадала про російську техніку, танки та зброю, які постійно виявляють на Донбасі, і яку не підробиш та не купиш на ринку.

Геращенко також поставила Хугу ряд запитань на кшталт: чому ОБСЄ не зробило жодних заяв з приводу недопуску ОБСЄ до місця вбивства Захарченко, чи з приводу виявлених протипіхотних мін з російської маркуванням? За її словами Україна постійно ставить ці питання у Мінську. 

Крім того Геращенко відмітила, що Україна за останні роки доклала чимало зусиль для того, щоб кількість росіян у складі місії в Україні було знижено. Сьогодні їх вже менше – і місія починає бачити російську військову техніку. 

«Тому користуючись нагодою хочу подякувати тим сміливим і чесним представників СММ ОБСЄ, які є в місії, і які не сліпоглухонімі, а все бачать, фіксують і чесно пишуть про це в своїх рапортах», – зазначила вона.

Джерело: УНІАН

Print Friendly, PDF & Email