Москва оголосила персоною нон грата словацького військового дипломата. Крок було зроблено у відповідь на висилку Братиславою російського дипломата. Про це заявила в четвер офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова, повідомляє ТАСС.

«Оскільки відповідно до усталеної і загальноприйнятої практики дипломатії подібні недружні дії завжди тягнуть за собою дзеркальні заходи, днями персоною нон грата в РФ був оголошений словацький військовий дипломат», — зазначила Захарова.  

Вона також додала, що йому належить покинути Росію протягом двох діб . Захарова уточнила, що відповідну ноту послу Словаччини в Москві  вручили 11 грудня.

Представник МЗС також звинуватила Словаччину в недотриманні норм дипломатичної етики. Вона відзначила, що Росія на відміну від Словаччини спочатку офіційно повідомила про своє рішення, а потім оприлюднила інфоррмацію. 

«Жалкуємо про це недружній крок словацької сторони, який суперечить традиціям наших двосторонніх відносин», — заявила дипломат.

Нагадаємо, що 5 грудня влада Словаччини оголосила про висилку російського дипломата через підозри в зборі розвідданих. Дипломат, ім’я якого не розголошують, Залишив країну ще 22 листопада. 

Print Friendly, PDF & Email