В Китаї зник бізнесмен з Канади, передає DW. Оттава втратила зв'язок з канадським бізнесменом Майклом Спейвором, який перебували на території Китаю. Про це йдеться в заяві представника канадського МЗС, поширеній увечері в середу, 12 грудня.

В зовнішньополітичному відомстві зазначають, що підприємець встиг повідомити канадський уряд, що його допитує влада КНР. Китайські ЗМІ пізніше підтвердили цю інформацію повідомивши, що Пекін підозрює бізнесмена «в нанесенні шкоди національній безпеці».

Крім того у вівторок, 11 грудня, стало відомо, що в Китаї в цілях здійснення тиску на Торонто був затриманий колишній співробітник посольства Канади в Пекіні Майкл Ковриг. Це сталося за кілька годин до того, як суд канадської провінції Британська Колумбія відпустив під заставу фінансового директора китайської компанії Huawei Technologies Мен Ваньчжоу, заарештовану за запитом Вашингтона в Ванкувері.

Сума застави склала 7,5 млн доларів. При цьому суддя озвучив ряд обов'язкових для виконання умов: Мен Ваньчжоу повинна на постійній основі носити електронний браслет, здати паспорт, не залишати межі Ванкувера, а в період з 23.00 до 06.00 залишатися на території одного з двох її будинків.

Нагадаємо, що через арешт Мен Ваньчжоу було закрито Торговельне представництво канадської провінції Британська Колумбія в Китаї.

Print Friendly, PDF & Email