Влада РФ відмовилася передати політв’язня українця Валентина Виговського Україні за процедурою «направлення для відбування покарання на батьківщині» в порядку глави 55 КПК РФ. Про це повідомив його адвокат Ілля Новіков на власній сторінці у Facebook.
«Виговський був першим, по кому запустили цю процедуру в січні цього року. Була теорія, що, можливо, це буде робочий варіант обміну, який не потребує підписання Путіним помилування. Тому що Путіну явно не подобається їх підписувати, а особливо відповідати потім на питання про це. Спробувати варто, хоча б щоб переконатися, що не працює. Переконалися. Цей варіант закритий. Валентин відбуває свої 11 років у Кіровській області», — заявив Новіков.
Він також повідомвив, що справа про звільнення Олексія Чирнія прогресує. «Сьогодні я був в колонії в Шахтах у Олексія Чирнія. У його справі досягнуто значного прогресу, можна сказати, що спільними зусиллями завдання звільнення Олексія вирішене більше ніж наполовину. Чирній був заарештований разом із Сенцовим у травні 2014 і засуджений на 7 років. Щойно у нього був екватор терміну. Таким чином, об’єктивно час працює на звільнення Олексія», — написав Новіков.
Нагадаємо, що Виговського затримали на території Криму навесні 2016 року. Верховний суд РФ визнав законним вирок громадянину України Валентину Виговському у вигляді 11 років позбавлення волі з відбуванням покарання в колонії суворого режиму за «шпигунство». Відмітимо, що спочатку йому були пред’явлені звинувачення за економічними статтями, проте пізніше родичам повідомили, що звинувачення буде перекваліфікована на шпигунство.
Print Friendly, PDF & Email