Росіяни, як і бойовики ІДІЛ в Іраку та Сирії, намагаються вбити стільки цивільних, скільки можливо, щоб люди боялися повертатися до своїх домівок.
Російські військові мінують цивільні будинки, дитячі іграшки та тіла вбитих, що нагадує тактику бойовиків ІДІЛ. Про це заявив представник Держдепартаменту США, менеджер у справах Європи Майкл Тірре, повідомляє Голос Америки.

"Від українських чиновників, які працюють на місці, ми знаємо, що російські солдати цілеспрямовано мінують цивільні будинки, у тому числі дитячі іграшки, і навіть тіла вбитих. Жахливе використання вибухових пристроїв російськими військовими нагадує тактику бойовиків ІДІЛ в Іраку та Сирії, де терористи намагалися убити стільки цивільних, скільки можливо, щоб люди боялися повертатися до своїх домівок", - сказав Тірре.

За його словами, розмінування в Україні є найбільшим викликом для саперів із часів Другої світової війни. На наявність мін потрібно перевірити понад 160 тис. кв. км. території України.

Наразі команд для розмінування в Україні недостатньо, тому США планують посилити допомогу з підготовкою саперів та надати додаткове обладнання.

Державний департамент США виділив 91,5 млн. доларів на допомогу Україні з розмінуванням. Кошти спрямовуються на навчання, надання обладнання з метою проведення операцій розмінування, а також забезпечення роботи команд із розмінування.

Print Friendly, PDF & Email