Міністерство Закордонних справ РФ направило в українське відомство ноту, в якій виклало свою відповідь на припинення дії Договору про дружбу. Відповідну заяву опубліковано на сайті російськогого МЗС. 

У тексті сказано, що Договір припинить свою дію з 1 квітні за ініціативи України, яка начебто несправедливо звинуватила Росію у його порушенні. 

«Припускаємо, що Договір міг дещо застаріти, все-таки підписаний він був більше 20 років тому. Але сталося це явно не з вини Москви, яка завжди заявляла про готовність до переговорів і обговорення конкретних пропозицій по модернізації договірно-правової бази, включаючи Договір про дружбу 1997 року», – йдеться в заяві. 

Далі МЗС відкрито звинувачує Україну в порушенні умов договору, шляхом ратифікації Меморандуму щодо забезпечення підтримки операцій НАТО з боку України (2004 рік) та внесення поправки до Військової доктрини (2005 рік), в якій заявлено про вступ в НАТО як про стратегічну мету держави, і закріплення в Конституції України  стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в НАТО.

Крім того, за версією російської сторони, Україна, порушуючи Статтю 12 Договору про захист етнічної, культурної, мовної та релігійної самобутності національних меншин, протягом ряду років проводить цілеспрямований наступ на російську мову і права російськомовного населення України.

Більш того порушенням Договору з боку України Росія називає і той факт, що Україна продовжує боротися за окупований РФ Крим, що нібито суперечить Статті 3 про принципи взаємної поваги суверенітету, непорушності кордонів та мирного врегулювання суперечок. 

«Україна продовжує відмовляти народу Криму в праві вільно розпоряджатися своєю долею. Нагадаємо, що коли на Україні в 2014 році відбувся антиконституційний переворот і всім заправляти стали націонал-радикали, прихильники насильства і залякування, кримчани, опинившись перед реальною загрозою своїй безпеці, скористалися правом на самовизначення, гарантованим, до слова, не тільки двостороннім договором, але і Статутом ООН, а також більшістю основних міжнародно-правових документів», – висловили у МЗС РФ свій погляд на події анексії Кримського півострова. 

Нагадаємо, що глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров розповів про те, як РФ поважає права нацменшинств, утискаючи кримських татар на окупованих територіях. 

Print Friendly, PDF & Email