Росія продовжує проводити багатовікову політику зміни етнічної карти Криму, утискаючи кримських-татар і розселяючи на півострові етнічних слов’ян. Про це в інтерв’ю Anadolu розповів глава Меджлісу кримськотатарського народу, депутат Верховної Ради України Рефат Чубаров.

«Можливо, сьогодні не так просто за ніч загнати людей в потяги і відправити в Сибір. Використовуються інші методи тиску на кримських татар. Провідних громадських діячів кримських татар садять до в’язниць. Молодь силоміць забирають до російської армії. Людей залякують, примушуючи покинути Крим», — сказав Чубаров.

Глава Меджлісу нагадав, що Москва анексувала Крим під вигаданим приводом підтримки більшістю населення ідеї приєднання півострова до Россії. За його словами, по суті, мала місце одна велика брехня Москви.

Депутат нагадав, що референдум в Криму був організований вже після захоплення півострова.

«В день референдуму жителі півострова вже перебували під жорстким тиском. Їх змусили голосувати так, як того хоче Москва. У той же час підсумки референдуму були представлені в якості волевиявлення кримчан. Насправді мала місце одна велика брехня, шоу», — сказав Чубаров.

Він підкреслив, що Росія анексувала Крим, порушивши норми міжнародного права і резолюції ООН, не зважаючи на російсько-українську договірну базу. «Росія протягом століть вторгалася на території інших країн у спробі розширення своїх територій», — сказав Чубаров.

Глава Меджлісу зазначив, що Україна сьогодні не в силах поодинці домогтися повернення Криму. У Києва для цього недостатньо військових і політичних важелів.

«Влада України вживає ряд кроків на міжнародній арені, проте цього недостатньо. Особливо важливо, щоб тема правопорушень в Криму піднімалася неурядовими організаціями. Активне засудження дій Москви змусило російську владу уповільнити політику на включеному півострові», — сказав Чубаров. Він також додав, що кримські татари виступають за надання їм автономії.

Нагадаємо, що делегація України заявила про порушення прав українців в Криму під час загальної дискусії з пункту третього постійного порядку денного Ради ООН з прав людини «Заохочення та захист всіх прав людини: громадянських, політичних, економічних, соціальних і культурних прав, включно з правом на розвиток».   

Print Friendly, PDF & Email