Російська влада створює інформаційні умови для атаки під чужим прапором у Бєлгородській області, ймовірно, у спробі відновити громадську підтримку війни в Україні. Про це повідомив американський Інститут вивчення війни (ISW) у звіті за 22 листопада.

Зазначається, що кремлівські пропагандисти почали висувати гіпотезу про те, що українські війська прагнуть вторгнутися до Бєлгородської області. При цьому інші російські джерела вказують, що російським силам необхідно відновити контроль над Куп'янськом у Харківській області, щоб мінімізувати загрозу українського нападу.

"Російські військові блогери також активізували свої заклики до РФ повернути звільнені території в Харківській області 22 листопада, заявивши, що такі запобіжні заходи зупинять українців від проведення штурмових операцій на Куп'янському та Вовчанському напрямах", - зазначили аналітики.

Крім того, губернатор Бєлгородської області В'ячеслав Гладков опублікував кадри, які демонструють будівництво "засічної лінії" на кордоні України та Бєлгородської області.

"Твердження Росії про напад України на Бєлгородську область, що готується, абсурдні і спрямовані тільки на те, щоб залякати громадськість і змусити її підтримати війну. Україна не має стратегічного інтересу у вторгненні до Росії і не може зробити це в таких масштабах", - йдеться у звіті.

Експерти додали, що на тлі мобілізаційних та військових невдач у РФ знижується підтримка "безглуздого вторгнення". Вони нагадали, що з кінця жовтня родичі мобілізованих влаштовували акції протесту у 15 регіонах Росії.

"Ці безглузді припущення про фантастичне українське вторгнення в Росію також можуть бути частиною зусиль Кремля щодо визнання і умиротворення російської провоєнної націоналістичної спільноти. Російські військові блогери неодноразово звинувачували Кремль і Міністерство оборони Росії в нездатності захистити країну, включаючи нещодавно анексовані території. Кремль, однак, навряд чи зможе повторно захопити Харківську область, як цього вимагають ці націоналістичні діячі", - підсумували в ISW.

Print Friendly, PDF & Email