Москва готова і далі працювати для порятунку Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД). Про це в середу на великій прес-конференції за підсумками 2018 року заявив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров, передає ТАСС.

«Ми як і раніше готові працювати для порятунку ДРСМД. Сподіваюся, що ті європейські країни, які в цьому зацікавлені, може бути, більше, ніж будь-хто інший, теж докладуть зусиль, щоб не плентатися в хвості американської позиції, не приймати слухняно заяви в НАТО, що покладають всю провину на Російську Федерацію і ігнорують факти, які ми представляємо і готові додатково представити, а все-таки будуть намагатися впливати на Вашингтон, щоб він зайняв більш відповідальну позицію по відношенню до всіх членів міжнародного співтовариства, перш за все до європейців», – сказав міністр.

Глава МЗС РФ також додав, що консультації в Женеві по ДРСМД підтвердили курс США на злам інструментів стратегічної стабільності.

«Чи не додавали оптимізму односторонні дії Вашингтона, спрямовані на злам найважливіших міжнародно-правових інструментів забезпечення стратегічної стабільності, що підтвердилося дуже наочно 15 січня о ході консультацій в Женеві між Росією і США з проблем у зв'язку з ДРСМД. Все це веде до поглиблення дефіциту взаємної довіри, мілітаризації зовнішньополітичного мислення», –  заявив Лавров.

Print Friendly, PDF & Email