МЗС України висловило протест стосовно продовження арешту військовополоненим українським морякам. Відповідну заяву опубліковано на сайті міністерства. 

«Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку з неправомірним рішенням Лефортовського районного суду Москви продовжити утримання під вартою 24 українських військовослужбовців, взятих у полон Росією у водах Чорного моря 25 листопада 2018 року», – йдеться в повідомленні. 

МЗС стверджує, що суд над українськими військовослужбовцями суперечить міжнародному гуманітарному праву. Також зазначається, що закритий режим сьогоднішнього засідання свідчить про усвідомлення Москвою незаконності цього судового фарсу.

«Відповідно до Третьої женевської конвенції про поводження з військовополоненими 1949 року, 24 українські військовослужбовці є військовополоненими. Ми вимагаємо від Росії поводитися з ними у повній відповідності до їхнього статусу та поважати їх права згідно з міжнародним гуманітарним правом», – заявляють в МЗС.

Крім того прес-служба закордонного відомства вимагає від російської сторони невідкладно надати медичні висновки про стан здоров’я поранених військовополонених моряків та їх лікування.

В заяві також висловлюється подяка міжнародним партнерам, які підтримують українських війсковополонених: «Україна вдячна нашим іноземним партнерам, чиї представники прийшли до зали суду, щоб підтримати українських військовослужбовців. Ми цінуємо такий прояв солідарності з Україною та взятими у полон українськими військовослужбовцями. Закликаємо міжнародне співтовариство засудити дії Росії та консолідувати тиск на Москву, аби забезпечити швидке і безумовне звільнення всіх 24 військовополонених, що утримуються в РФ». 

Дивіться також прогноз редакції ЕкономістUA стосовно подальшого розвитку ситуації. 

Print Friendly, PDF & Email