Не зважаючи на домовленості України із МВФ про підвищення пенсійного віку, все ж таки залишаються категорії людей, яких ця реформа не торкнеться. Серед них багатодітні матері. Так, жінки, які народили і виховали трьох і більше дітей, зможуть виходити на пенсію по досягненню 55 років.

У Верховній Раді був зареєстрований законопроект №6167 «Про внесення змін до деяких законів України щодо приведення у відповідність законів України щодо зменшення пенсійного віку багатодітним матерям з метою підвищення народжуваності». Його метою є приведення у відповідність Законів України «Про пенсійне забезпечення» і «Про пенсії за особливі заслуги перед Україною», «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» в частині усунення суперечностей між цими діючими законами України.
Законопроектом передбачено, що жінки, які народили троє або четверо дітей і виховали їх до 14-річного віку, мають право на пенсію за віком після досягнення 55 років і при стажі роботи не менше 20 років із зарахуванням до стажу часу догляду за дітьми. Такі правила стосувтимуться й жінок, які всиновили більш як троє дітей.

Чоловікам пощастило менше. У разі відсутності матері, коли виховання дитини-інваліда здійснювалось його батьком, чоловікові призначатиметься пенсія за віком після досягнення 60 років при стажі роботи 25 років.

Print Friendly, PDF & Email