У росії настільки «все по плану», що вже раз на тиждень вони погрожують світу ядерною зброєю. Раніше головна роль «дурня з гранатою» була у диктаторського режиму Північної Кореї, проте рф у своїх казках і погрозах вже переплюнула і їх.

Черговим проявом світового залякування ядерною зброєю стала тема з проведенням так званих референдумів із приєднання до рф захоплених українських територій.

Головна пропагандистка кремля Маргарита Симонян заявила:

«Негайний референдум це Кримський сценарій, і це ва-банк. Сьогодні референдум, завтра — визнання частиною РФ, післязавтра — удари по території Росії стають повноцінною війною України та НАТО з Росією, яка розв’язує Росії руки в усіх відношеннях. Якщо я правильно розумію, зараз референдуми вимагатимуть не лише у ЛНР».

Цю тезу також підтримав  колишній президент та прем’єр рф Медведєв:

«Референдуми на Донбасі мають величезне значення не лише для системного захисту мешканців ЛНР, ДНР та інших звільнених територій, а й для відновлення історичної справедливості.

Вони повністю змінюють вектор розвитку Росії на десятиліття. І не лише нашої країни. Оскільки після їх проведення та прийняття нових територій до складу Росії геополітична трансформація у світі набуде незворотного характеру.

Посягання на територію Росії — злочин, вчинення якого дозволяє використовувати всі сили самозахисту. Але не менш важливо, що після внесення змін до Конституції нашої держави жоден майбутній керівник Росії, жодна посадова особа не зможе повернути ці рішення назад».

Кишенькові колаборанти вже почали грати цей сценарій на місцях та всю цю історію та назначили референдуми на 23-27 вересня.

Розберемося тезово, що до чого. Що означитимуть ці референдуми та вірогідність застосування росією ядерної зброї.

Референдум

Росія паплюже все до чого торкається, чи прагне використовувати. Тема з так званими референдумами не виняток. Анексія Криму і створення ЛДНР яскравий тому приклад. Російська пропагандистська машина вміє створювати картинку для своєї внутрішньої аудиторії. Вона низькопробна, не витримує будь-якої аргументованої критики, та для внутрішньої пропаганди рф згодиться. Вони вже 20 років просувають вигадані історії про «загніваючий Захід», тож зробити ще один сюжет про «розіп’ятого хлопчика», «як російську армію зустрічають з квітами» чи масову жагу та явку на «референдумі» для пропагандистів не проблема. Будь-який абсурд на російському ТВ вже норма. Певно навчилися у своїх друзів з Північної Кореї.

Про будь-які міжнародні правові засади чи інші атрибути легітимності таких референдумів зараз – взагалі мова не йде. Так званий референдум в Криму, який не визнала тотальна більшість міжнародної світової спільноти, навіть при тому, що рф заперечувала свою військову присутність на півострові та намагалася надати процесу хоч якихось ознак легітимності, так і не дав результатів. За всі 8 років росії так і не вдалося легітимізувати Крим у своєму складі, світ вважає його українським. І він повернеться додому при першій можливості.

Росія демонстративно зневажає міжнародне право та говорить, що чорне – насправді біле  вже дуже давно. Добре, що світ почав це розуміти.

Провести  фізично такий «референдуми» на захоплених територіях також не просто для рф, вона не вийшла на усі адміністративні кордони Донецької, Херсонської та Запоріжської області. Масовку для своєї пропаганди вони звичайно знайдуть, та вирішити питання безпеки вони не зможуть. Більша частина захоплених росією територій може прострілюватися ЗСУ.

Крім того, варто розуміти, що активна фаза проведення референдуму у Криму тривала майже місяць. Зараз вони хочуть зробити це за кілька днів. По факту, це намагання закріпитися на захоплених територіях та масштабувати військовий конфлікт.

У разі проведення «референдумів»:

Міжнародні наслідки та нові санкції стануть ще більш чутливими для росії. Про це неодноразово говорив американський президент Д. Байден. Економіка путінського режиму зазнає чергового потужного удару. Оскільки наявні західні санкції та політика спрямовані на примус росії до миру та виводу своїх військ. Референдум змінить парадигму стримування рф у міжнародному полі. Оскільки більшість  країн й досі вважають, що з росією можна домовитися. Однозначно ресурсів та можливостей на утримання влади та ведення «війни на виснаження» у путіна стане ще менше. Подивимося на реакцію світової спільноти…

Військові дії

Навіть проведення фейкових референдумів та оголошення захоплених територій росією – не припинить бойові дії. У правових аспектах нашої держави та світу – це все територія України. Крім того, уже неодноразово були випадки «бавовни» у «Белгородській народній республіці», Курську, Ростові, Криму (якій росія вважає своїм) та інших містах. Обіцяного дерзьким Димоном «судного дня» так і не настало.

Стосовно ядерної зброї

Ядерний удар – улюблена тема російських пропагандистів та хворого народу країни агресора. Та тут варто розуміти, що третина населення та майже вся інфраструктура рф – це дві військові цілі агломерація Москви та Санкт-Петербургу. Так званих «центрів прийняття рішень», по яким росіяни хочуть завдати перші ядерні удари, набагато більше. Про те, що у разі застосування ядерної зброї Москва отримує аналогічну відповідь вона вже була попереджена від НАТО.

І головне в цьому питання, чи є справді чим стріляти у росії?  Що уявляє собою так звана «друга армія світу» вже побачили всі. Звідки така впевненість у росіян, що в них є дієва ядерна зброя, що вона не «пропита», та не підірветься на Белгородом, як і їх звичайні ракети? Чи її не зіб’є ППО?

Тож у більшості випадків – це черговий інструмент пропаганди. Реальність загрози слід визначати від коментарів західних лідерів. Та й варто розуміти, що світ вже повернувся до «Холодної війни», а країни ізгої, вже давно лякають світ «ядерною бомбою».

Більш звичним й ймовірним для росії є ядерний тероризм – обстріли українських АЕС та звинувачення України. Цю карту вони ще не розіграли до кінця.

Стосовно логіки ескалації ситуації, вірогідно, що негативні наслідки від вторгнення в Україну росіяни розуміли, та їх ставка була на бліцкриг та відносно м’яку позицію колективного Заходу, як у 2014 році. Цього не трапилося.

Ефективний супротив українців  та підтримка союзників зламала їм усі першочергові плани на військову компанію. Тож ядерна загроза від ракет чи ядерний тероризм з АЕС це їх остання велика страшилка у цій війні, та інструмент, який вони використовують для маніпуляцій свідомістю суспільства та можливого переговорного процесу.

Звичайно хочеться вірити, що росіяни не самогубці, та нам треба розуміти, що ми наближаємося до нового етапу військового конфлікту в Україні. Що ставки у цій війні та погрози росіян  Україні та світу зростатимуть ще більше.

Вони не можуть перемогти ЗСУ на фронті, тож будуть робити все, щоб вплинути та залякати на українське суспільство та наших союзників. Росія боїться свого неминучого програшу, та буде лякати світ усім чим тільки може.

Ми маємо навчитися жити у таких реаліях, бути  готовими до всього і робити все можливе для перемоги України. Вона обов’язково буде, ми повернемо своїх людей і свою землю і ніякі референдуми цьому не зашкодять.

Олександр Казмиришин

Print Friendly, PDF & Email