Загальна площа земель, що обробляються в Китаї, у 2021 році збільшилася до 120 мільйонів гектарів, оскільки в останні роки Пекіну вдалося переломити тенденцію скорочення площ сільськогосподарських земель, повідомляє Міністерство природних ресурсів Китаю.

Таким чином, КНР досягла мети, раніше встановленої Державною радою. Це число (120 мільйонів га), яке вважається «червоною лінією» для захисту земель, що обробляються в Китаї заради продовольчої безпеки країни.

Тепер площа оброблюваних земель у Китаї майже втричі перевищує загальну площу Франції (54 мільйони га) та майже вчетверо — Німеччини (35 мільйони га).

За останнє десятиліття органи природних ресурсів КНР вжили низку заходів із суворого дотримання принципу забезпечення 120 мільйонів гектарів орних земель, заявив генеральний інженер Міністерства природних ресурсів Лю Гохун на прес-конференції.

Влада покращила закони та правила, включаючи перегляд та введення в дію Закону про управління земельними ресурсами та Закону про охорону чорноземів, заявив Лю. Національні інспектори природних ресурсів також посилили нагляд і перевірку виконання місцевими органами влади своїх обов’язків щодо охорони оброблюваних земель та склали реєстр виявлених проблем.

За словами Лю, для забезпечення законодавчих нормативів та безпеки земель Китай використовує супутникову технологію дистанційного зондування.

Комуністична партія КНР вважає одним із головних пріоритетів розвиток сільського господарства, проте країна все ще залежить від зовнішніх ринків.

Експерти вважають, що «несільськогосподарське» та «непродовольче» використання оброблюваних земель може мати економічні вигоди з точки зору місцевої влади, але викличе приховані проблеми з точки зору продовольчої безпеки Китаю в цілому. Саме тому проблемі площі земель, що обробляються, уряд Китаю приділяє ретельну увагу.

Print Friendly, PDF & Email