Верховна Рада у вівторок ухвалила закон, яким визначила механізм захисту коштів, отриманих від міжнародних фінансових організацій у вигляді кредитів, позик на реалізацію інвестиційних проектів у сферах тепло-, водопостачання та водовідведення.

Цим законом парламент заборонив звернення стягнення та накладення арешту на кошти МФО та «що перебувають на поточних рахунках із спеціальним режимом використання, відкритих відповідно до статті 181 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання».

Ще одним результативним рішенням стало ухвалення закону щодо сприяння залученню іноземних інвестицій. Цим законом депутати запровадили інститут номінального утримувача для глобальних зберігачів -іноземних фінансових посередників та визначила порядок відкриття рахунку в цінних паперах такого утримувача, порядок проведення депозитарних операцій та здійснення розрахунків за відповідними правочинами.

Окрім того Ще одним законом депутати удосконалили процесу управління майновими правами суб’єктів авторського права і суміжних прав, що спрямований на збільшення зборів винагороди для творців.

Всі інші питання порядку денного не дістали підтримки у депутатів. Зокрема не було навіть включено до порядку денного президентський законопроект про публічні закупівлі, що був внесений Петром Порошенко як невідкладний.

Print Friendly, PDF & Email