За законопроект №5636 поданий Президентом, який дозволяє іноземним військовим підрозділам проводити навчання на території України проголосували 236 народних депутатів із 329 зареєстрованих. Заплановані, зокрема два українсько-американських навчання «Сі Бриз-2017» та «Репід Трайдент-2017″.

Відповідний закон дозволяє заходи країн-учасниць програми «Партнерство заради миру», США та інших держав-учасниць НАТО.

Загалом йдеться про те, що відбудеться, загалом три навчання. Перше із них має розпочатися уже в січні та триватиме аж до грудня поточного року. У ньому візьмуть участь близько 3 тисяч озброєних військовослужбовців та до 6 літаків й гвинтокрилів. Друге навчання тривалістю у 25 діб заплановане на період із липня по вересень 2017. Для цього в Україну прибудуть до 2,5 тисяч воєнних, до 10 кораблів, до 5 підводних човнів, до 10 літаків і вертольотів, до 60 одиниць колісної техніки.

Третє навчання охопить період з червня по листопад і також триватиме 25 днів. У ньому візьмуть участь 2,5 тисяч солдатів до 6 літаків і 10 гвинтокрилів.
Передбачається, що Україна витратить на ці навчання лише 34 888,3 тисячі гривень, які будуть передані Міністерству оборони у вигляді асигнувань.
Зазначимо, що це безпрецедентно довгі іноземні навчання в історії України.

Print Friendly, PDF & Email