В понеділок активісти в Вашингтоні, Чикаго і десятці інших американських міст провели акції протесту через рішення президента Дональда Трампа оголосили в країні надзвичайний стан, передає Голос Америки. Таким чином президент хоче отримати кошти на будівництво стін на кордоні з Мексикою.

Організатором акцій виступає некомерційна організація MoveOn.org., «Неподільний Чикаго» та інші. 

«Ми не згодні з надзвичайним станом, який було оголошено президентом, і підтримали наших колег і друзів-іммігрантів», — заявив Дарсі Ріган, виконавчий директор організації «Неподільний Чикаго», який виступив одним з організаторів протестних акцій в цьому місті.

За рахунок оголошення надзвичайного стану Трамп отримав можливість без згоди Конгресу перенаправляти кошти з інших сфер на будівництва стіни. Зокрема, за повідомленнями джерел ЗМІ, президент має намір використовувати 600 мільйонів доларів США з фонду казначейства по боротьбі з наркотиками, 2,5 мільярда доларів США з програми по боротьбі з наркотиками Міністерства оборони США і 3,5 мільярда доларів США з бюджету військового будівництва.

Демократи пообіцяли оскаржити рішення президента в суді як порушення Конституції США. Генеральний прокурор штату Каліфорнія Хав’єр Бессера заявив в телеінтерв’ю, що його штат і ряд інших штатів також мають намір подати позови проти адміністрації.

Print Friendly, PDF & Email