Кабінет Міністрів України затвердив Положення про Міністерство у справах ветеранів України, передає Урядовий портал. У ньому зазначено, що Міністерство є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади щодо забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері соціального захисту ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, постраждалих учасників Революції Гідності, осіб, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та членів сімей ветеранів.

Міністр у справах ветеранів Ірина Фріз написала у Facebook: «Протягом одного дня повинні бути врегульовані техніко-юридичні правки з Експертним управлінням Секретаріату КМУ. Після офіційного оприлюднення зможемо рухатися далі на шляху створення Міністерства», — написала вона. Міністр також подякувала Кабміну за підтримкута оперативність прийняття рішення. 

Положення визначає основні завдання Міністерства у справах ветеранів України:

– забезпечення прав та інтересів ветеранів та членів їх сімей;

– формування і реалізація державної політики у сфері соціального захисту ветеранів війни, осіб, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” та членів сімей ветеранів;

– вшанування пам’яті ветеранів;

– сприяння популяризації та забезпечення формування позитивного образу ветерана;

– створення та забезпечення функціонування інформаційно-аналітичної системи обліку для адміністрування потреб ветеранів.

Що має забезпечити створення та подальше провадження дійсно ефективної системи соціального захисту ветеранів та членів їх сімей пояснила Міністр у справах ветеранів Ірина Фріз: «Мають бути врегульовані техніко-юридичні правки з Експертним управлінням Секретаріату КМУ. Після офіційного оприлюднення зможемо рухатись далі на шляху створення Міністерства».

Print Friendly, PDF & Email