Дороговартісна інавгурація президента США Дональда Трампа стала приводом для кримінального розслідування, яке розпочато прокуратурою Манхеттена. На інавгурацію була витрачена рекордна сума - 107 млн доларів, і органи юстиції перевіряють, чи не пішов Білий дім на поступки спонсорам в обмін на фінансування цього заходу. Про це повідомляється в матеріалі The Wall Street Journal з посиланням на інформовані джерела, передає DW. Представник прокуратури Манхеттена відмовився від коментарів.

Прокуратура підозрює, що частина коштів на інавгурацію Трампа могла бути надана в обмін на політичні поступки, вплив на політичні фігури або на доступ до майбутньої адміністрації США.

Як повідомляє видання, в лютому стало відомо, що чверть інавгураційного бюджету - 25,8 млн доларів - отримала компанія WIS Media Partners, яку очолює Стефані Уїнстон Уолкофф - близька подруга першої леді США Меланії Трамп. Власне Уолкофф і її партнерам дісталося 1,6 млн доларів, решта пішла субпідрядникам.

Інавгураційний комітет, відповідно до вимог законодавства США, розкрив дані лише про п'ять найбільших спонсорів церемонії. В результаті відомо про джерело 61 млн доларів. Звідки взялися інші кошти для проведення інавгурації Трампа, в Білому домі не повідомили.

Print Friendly, PDF & Email