Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова заявила, що з російською громадянкою Марією Бутіною, яка перебуває в одиночній камері, обходяться, як за часів середньовічної інквізиції. «Це не має відношення до правосуддя, це не правосуддя, це просто інквізиція», – зазначила Захарова в інтерв’ю телеканалу CNN, передає ТАСС.

«Це середньовічна інквізиція. Тому що її залякували, її катували, з нею поводилися не як з людиною, не як з жінкою. Я думаю, що з нею поводилися і до сих пір поводяться, ймовірно, як з терористом або кимось подібним», — припустила представник закордонного відомства.

Вона підкреслила, що в Москві уважно стежать за розвитком ситуації і наполягають, що Бутіна є політичним в’язнем і не заслуговує на таке ставлення. 

«Марія Бутіна є представником справжнього громадянського суспільства, вона не займалася нічим поганим. Те, що американська влада дозволяє собі робити щодо Бутіної, думаю, навряд чи витримала навіть людина зі спеціальною підготовкою», – заявила Захарова. Вона також додала, що РФ вимагає від Сполучених Штатів дотримання законних справ Бутіної та її якнайшвидшого звільнення. 

Нагадаємо, що росіянка Марія Бутіна в суді США визнала провину за одним з пунктів звинувачення і погодилася укласти угоду зі слідством, відмовившись від судового процесу. Марія сказала, що діяла «під керівництвом» російського чиновника. Його ім’я вона не назвала. Але, за однією з версій, мова йде про Олександра Торшина.

Print Friendly, PDF & Email