Консорціум міжнародних компаній, очолюваний Rothschild & Co, підпише договір з «Приватбанком» про реструктуризацію кредитів, виданих фінансовою установою при колишніх власниках. Новину оголосила прес-служба банку, передає «Преса України».

13 квітня 2017 р наглядова рада ПриватБанку вибрала консорціум компаній у складі Rothschild & Co, ТОВ Ернст енд Янг і ТОВ Фінпоінт переможцем конкурсу по визначенню міжнародно визнаної компанії для проведення переговорів про реструктуризацію, внесення додаткового забезпечення і відновлення вартості проблемних кредитів, інших позик і зобов'язань з фінансового лізингу, наданих колишнім кінцевим бенефіціарам ПриватБанку або особам, які прямо або побічно пов'язані з колишніми бенефіціарами банку, для максимізації якості такого кредитного портфеля.

«З огляду на зобов'язання кінцевих бенефіціарів власників банку (лист від 16 грудня 2016 г.) і виходячи з необхідності забезпечення стабільності фінансової системи і захисту прав та інтересів вкладників, уряд України 18 грудня 2016 р.прийняв рішення про входження держави в капітал ПриватБанку, згідно з яким держава в особі Міністерства фінансів України стало власником 100% акцій, а ПриватБанк був докапіталізований на суму 116,8 млрд грн», - сказано в повідомленні.

Згідно з Меморандумом про економічну і фінансову політику між Україною і МВФ, уряд України до кінця квітня 2017 р зобов'язалося призначити міжнародно визнану компанію для проведення переговорів про реструктуризацію, внесення додаткового забезпечення і відновлення вартості проблемних кредитів і позик, наданих колишнім кінцевим бенефіціарам ПриватБанку і пов'язаним з ними особам, для цілей мінімізації витрат держави.

Нагадаємо, раніше заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова розповіла про те, як з ПриватБанку вивели 16 млрд грн перед націоналізацією. Також повідомлялося, що 26 квітня 2017 р Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's підвищило кредитні рейтинги ПриватБанку з SD до ССC +/С. Як повідомляє агентство на офіційному сайті, прогноз по рейтингах банку - стабільний.

Нагадаємо, екс-керівництво Приватбанку видало мільйонні кредити пов'язаним особам, які були свідомо невигідними банку. Це було зроблено в період рефінансування Національним банком України, коли на видачу подібних кредитів НБУ наклав заборону. Справою займається Генпрокуратура.

Print Friendly, PDF & Email