Представники тимчасового президента Венесуели Хуана Гуайдо в понеділок, 18 березня, захопили будівлі військового представництва своєї країни в столиці США Вашингтоні і консульства в Нью-Йорку. Про це повідомляє DW.

«Це частина нашої кампанії із захисту активів республіки», - заявив посол Гуайдо в США Карлос Веккьо.

У свою чергу глава венесуельського МЗС Хорхе Ареас закликав уряд США припинити з його точки зору "незаконну окупацію «диппредставництв». 

«Якщо уряд США продовжить не виконувати свої міжнародні зобов'язання, уряд Венесуели залишає за собою право на аналогічні кроки на території Венесуели», - йдеться в заяві зовнішньополітичного відомства.

Раніше глава Венесуели Ніколас Мадуро розірвав дипломатичні відносини з США. Це сталося після того, як Білий дім підтримав тимчасового президента країни Хуана Гуайдо. Після цього обидві країни відкликали свої дипломатичні місії. Венесуельський військовий аташе в Вашингтоні був одним з перших, хто підтримав тіньовий уряд Гуайдо.

Крім того відомо, що у Коста-Ріці уряд Мадуро подав скаргу до Генеральної прокуратури на посла Марію Фаріа, представницю Гуайдо, в зв'язку з незаконним захопленням будівлі посольства. Фаріа прийняла керівництво дипмісією в костаріканській столиці Сан-Хосе в кінці лютого. Після втручання уряду Коста-Ріки Фаріа повернула ключі від будівлі посольства.

Нагадаємо, що в першій половині березня США заявили про намір вивести залишки дипломатичного персналу з Венесуели. 

Print Friendly, PDF & Email