Президент України Петро Порошенко доручив скликати тристоронню контактну групу через загострення в Авдіївці. Про це заявив заступник глави Адміністрації президента України Костянтин Єлісєєв: «Буквально щойно президент доручив ініціювати скликання надзвичайного засідання Тристоронньої контактної групи в будь-якому режимі, навіть в режимі відеоконференції, щоб обговорити ту критичну ситуацію, яка складається навколо Авдіївки».

У той же час МЗС України просить країни посилити тиск на Кремль, щоб уникнути гуманітарної катастрофи на Донбасі.
«Вимагаємо від Російської Федерації негайно припинити бойові дії та неухильно дотримуватися режиму припинення вогню», — йдеться в заяві МЗС ввечері в понеділок.

Між тим заяви МЗС щодо тиску на РФ звучать доволі дивно, оскільки протягом останніх трьох тижнів українські військові та воєнна журналістика активно застосовувала термін «повзучий наступ». Тобто захоплення сепаратистського блокпоста, або підхід української армії впритул до Дебальцеве. Напевно, далі завжди йшлося про те, що всі ці дії не виходять за рамки Мінських угод.

Проте,  припинення вогню є першим пунктом будь яких мирних угод, зокрема Мінських. Отже, не потрібно бути експертом, щоби прийти до висновку, що саме «повзучий наступ» і є причиною загострення ситуації.

Нагадаємо, наступна зустріч тристоронньої контактної групи в Мінську була запланована на 1 лютого.

Print Friendly, PDF & Email