Українське посольство в Мексиці звинувачують у вимаганні грошей у формі добровільних внесків під час отримання візи. Про це повідомляє телеканал ТСН, з посиланням на свідчення двох мексиканців, які зараз перебувають у Києві.
Один з них адвокат Карлос Едуардо Сото Тревіно часто приїздить в Україну, бо в нього тут дружина та бізнес. Він звернувся до журналістів із проханням провести розслідування, оскільки в українському посольстві в Мексиці консул перед вирішенням візових питань нібито вимагає пожертвувати кошти на потреби української армії.
«Тричі, коли я звертався по візу, коли процес розпочинався, вони показували такий аркуш, на якому написано листа, і вона просить вас написати аналогічний, де йдеться про те, що ви робите благодійний внесок у розмірі 80-100 доларів у руки консулу чи комусь іншому в посольстві, і тоді ви отримаєте візу. Звісно, за візу сплачується окремо», – пояснив мексиканець.
За словами можливого постраждалого, візові питання вирішує Ганна Пророк. Щоразу віза коштувала Карлосу по сто доларів, а ось сума внеску добровільна, однак стартує вона від 80 доларів. Як сказав пан Сото кошти на добровільний внесок просять передати без чека, разом з листом, який підтверджує наміри передачі.
Ці свідчення підтвердив і другий свідок пан Сергіо Пенья Серрано. Він розповів, що в посольстві на стенді «Інформація» справді висить приклад листа про добровільні пожертви. «На столі лежала форма листа, яку треба було відтворити, про те, що я добровільно жертвую гроші на Донбас», – каже він. На запитання обуреного мексиканця консул відповіла, що не нічого знає про цей папірець. В результаті пан Серрано заплатив лише за візу, проте також в руки конмула і без чека. Коли прийшов її отримувати до посольства його просто не впустили, розповів свідок.
Журналісти зв’язались з консулом Ганною Пророк. Спершу вона стверджувала, що такого не може бути і вона нічого не знає про благодійність.. Із третього дзвінка пані консул щось пригадала і заявила: «Якщо громадяни здають гроші на АТО – це їхня особиста справа, а не моя».
У Міністерстві закордонних справ провели перевірку запиту, але порушень не знайшли. Було виявлено, що гроші на допомогу Донбасу збирають із 2014 року. Проте, як пояснив заступник директора консульської служби Міністерства закордонних справ України Василь Кирилич, пожертви – це справа добровільна. «Ініціативно окремі співробітники виявили бажання формувати ці кошти і передавали їх в київський військовий госпіталь на лікування військових, які опинился в зоні бойових дій», – заявив він.
У шпиталі, який нібито мав отримувати «пожертвування» відмовилися підтвердити чи спростувати цю інформацію. Повідомляється, що на сьогодні зібрана сума має перевищувати 5 тисяч доларів.