Акція проти російської агресії в Україні пройшла в британській столиці 9 січня. Кілька десятків українців зібралися в центрі Лондона, навпроти резиденції прем’єр-міністра на Даунінг Стріт 10. Учасники акції тримали транспоранти з написами «Зупиніть Путіна», «Путін, геть з України» та українські прапори, а також співали українські пісні, повідомляє «Громадське». 

Головною метою акції було привернути увагу британців до агресії РФ в Україні. 

«Британці не знають, що в Україні іде війна. Тому що газети про це вже не пишуть, Україна вийшла з новин дуже давно, тому це єдиний спосіб нагадати — вийти на мирний протест і розказувати людям, що відбувається в Україні», — каже лідерка «Євромайдан. Лондон» Наталя Равлюк.

Лондонська діаспора українців почала проводити подібні акції після подій в Керченській протоці в листопаді минулого року. Протягом дії воєнного стану акції влаштовували щодня. Тепер – раз на тиждень. Учасники хочуть домогтися більш жорстких санкції проти РФ та підтримки для України. 

«Ми завжди говоримо в своїх зверненнях про відключення SWIFT, замороження активів російських олігархів, які близькі до Путіна, про надання військової допомоги Україні, оскільки Британія є підписантом Будапештського меморандуму», — зазначила Равлюк.

В цілому учасники руху задоволені першими результатами. Вони відмічають, що після того як вони вийшли на вулицю британський корабель прибув до Одеси для підтримки, хоча і припускають, що це просто співпадіння. 

Сьогодні активісти готують лист-звернення до прем’єр-міністра Терези Мей про необхідність надання допомоги Україні та сприянню звільнення полонених українців.

Print Friendly, PDF & Email