Російське посольство в Празі здає в оренду сотні квартир, призначених для російських дипломатів, у районі Праги 6 і отримає від цього колосальний прибуток. Про це повідомляє Українська правда з посиланням на місцеві ЗМІ. 

Як зазначили в МЗС Чехії, квартири в чотирьох домах належать чеській державі і надані російському посольству для його дипломатів на невизначений період часу ще до падіння комунізму в 1989 році. 

На сьогоднішній день ці квартири здають в оренду на безконтрактній основі. Таким чином грощі за оренду готівкою отримує безпосередньо посольство Росії. Зокрема зазначається, що грощі надходять представнику російського підприємства «Госзагрансобственность».

«Хоча ці виплати є незвичайними грошима, люди — виключно власники російських паспортів — несуть гроші сюди для оренди приблизно двохсот квартир, в яких вони прожили роками», — зазначає автор.

«Гроші збирає готівкою посадова особа російського посольства. Орендарі, які протестували, закінчили або перед судом, або в лікарні», — зазначають розслідувачі, додоючи, що орендарі не раз скаржилися на насильство і знущання. 

Підтвердженням цієї протизаконної діяльності слугує низка оголошень, які пропонують орендувати квартири. Така діяльність може порушувати Віденську конвенцію про дипломатичні відносини.

Print Friendly, PDF & Email