Близько 120 тисяч осіб на добу будуть перетинати кордон України та Євросоюзу після скасування віз для громадян країни. Про це в середу, 24 травня 2017 року, повідомив глава держави Петро Порошенко.

«Щодоби через пункти пропусків, розташованих на західному кордоні, переміщаються близько 30 тисяч легкових автомобілів, близько 3 тисяч вантажних автомобілів, 450 автобусів, і 3 тисячі залізничних вагонів», — зазначив український лідер. Він підкреслив, що майже 100 тисяч громадян щодоби перетинають державний кордон.

«За попередніми оцінками, які я сьогодні отримав, може бути 15-20 відсотків росту», — сказав Порошенко. За його словами, всім компетентним відомствам необхідно провести велику роботу, в тому числі з розвитку інфраструктури на прикордонних пунктах, щоб впоратися з збільшеним потоком громадян, що перетинають кордон.

Нагадаємо, 22 травня 2017 року Євросоюз опублікував рішення про безвізовий режим для громадян України. Згідно з існуючим регламентом, документ вступить в силу через 20 днів після публікації. Таким чином, українці зможуть вільно в’їжджати в країни ЄС з 10 червня 2017 року. А раніше, 17 травня цього ж року, голова Європарламенту Антоніо Таяні і міністр внутрішніх справ головуючої в Євросоюзі Мальти Кармело Абела підписали закон, що надає безвізовий режим громадянам України. Раніше Рада ЄС попередила, що дія безвізового режиму буде призупинена в разі виникнення проблем з міграцією і безпекою.

Print Friendly, PDF & Email