Міністр юстиції України Павло Петренко звинуватив Інтерпол в політичній заангажованості через зняття з розшуку осіб, котрих Україна підозрює в економічних злочинах.

«Насправді є і момент політики в діяльності Інтерполу, на жаль, останніми роками, тому що це міжнародна організація, яка складається з з країн-членів відповідної конвенції. І коли деякі країни, в тому числі і Російська Федерація, яка вже впродовж кількох років грубо порушує міжнародне законодавство і не видає злочинців на запити України чи інших країн, і фактично утримує їх на своїй території. А при цьому має мандат і може впливати на прийняття рішень в Інтерполі, то політика там з’явилася і це погано. Тому що для такої структури не повинно бути політики, має бути винятково юриспруденція і закон. Що стосується цих ситуацій, я бачив коментар генпрокурора про те, що українська прокуратура вживатиме всіх заходів, щоб добитися поновлення в розшук тих осіб, по яких ведуться інтенсивні розслідування. І в цьому є логіка, бо ЄС продовжує санкції проти колишніх чиновників, саме тому що прокуратура дає докази постійного прогресу в розслідуваннях по тих справах, які вже направлені до суду, або по тих справах, які направлені до суду. Дії Інтерполу, чому він знімає по якихось мотивах з розшуку осіб, які звинувачують ся в економічних злочинах, м’яко кажучи викликає дуже багато запитань», – сказав міністр в ефірі 5 каналу у вівторок, 23 травня 2017 року.

Нагадаємо, Інтерпол зняв з міжнародного розшуку Віктора Януковича, обвинуваченого у державній зраді, його сина Олександра, а також екс-голову Адміністрації президента Андрія Клюєва та голову Нацбанку часів Януковича Сергія Арбузова. Крім того, Інтерпол відмовився оголосити в розшук депутата Верховної Ради Олександра Онищенка («Воля народу») та екс-міністра палива і енергетики Едуарда Ставицького. Причиною такого рішення стало недосконале українське законодавство щодо обрання запобіжного заходу стосовно розшукуваних осіб та статусу підозрюваного.

Print Friendly, PDF & Email