Понад 7 тисяч мігрантів з Гондурасу, за даними ООН, йдуть пішки до південних кордонів США. Станом на 23 жовтня вони вже пройшли кордон між Гондурасом і Мексикою і знаходяться біля міста Тапачуал в мексиканському штаті Чьяпас.

У більшості мігрантів майже немає речей — вони взяли лише те, що змогли покласти до рюкзаків, адже шлях до кордону США становить близько 4500 кілометрів.

У відповідь на таку масову навалу мігрантів президент США Дональд Трамп пригрозив, що направить військових на кордон з Мексикою, якщо сусідня країна не зупинить потік мігрантів, що рухаються з Центральної Америки.

Американський президент написав відразу кілька твітів, звинувачуючи владу Сальвадору, Гватемали і Гондурасу в тому, що вони пропускають величезні каравани мігрантів, які прямують до США, не перевіряючи їх.

«Влада цих країн майже нічого не робить, щоб зупинити потоки людей, серед яких безліч злочинців, що прямуютьу США через Мексику» — написав Трамп в Твіттері.

З іншого боку, навала мігрантів з Гондурасу є справжнім подарунком для чинного американського президента. Відомо, що він від самого початку свого терміну виступає за кардинальне скорочення мігрантів в США. І навіть запропонував побудувати стіну на кордоні з Мексикою, за що потрапив під шквал критики правозахисних організацій, національних громад і опонентів.

А тепер мігранти з Гондурасу дають йому козир і наочний доказ правоти його антимігрантські політики.

Опозиційний політик з Гондурасу Харі Діксон заявив, що мігранти йдуть не стільки за «американською мрією», скільки біжать від «гондураського жаху».

Як повідомлялося раніше, президент США Дональд Трамп назвав ситуацію з караваном біженців, які рухаються до американських кордонів, ганьбою для демократів.

 

Print Friendly, PDF & Email