Державна фіскальна служба України заявила, що рішення Верховного суду України відносного штрафу для власника машини з єврономерами не є приводом, щоб порушувати митні правила.
Про це повідомляє прес-служба Укрінформу.

«Своїм рішенням Верховний суд України констатував відсутність підстав для притягнення конкретної особи до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу за порушення митних правил, передбачене ч. 2 ст. 469 Митного кодексу України. А саме за користування автомобілем, ввезеним в митному режимі «транзит» і митне оформлення якого не завершено», — пояснюють у службі.

Зазначена постанова стосується одного конкретного факту залучення до адміністративної відповідальності за ознаками правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 469 Митного кодексу України.

Нагадаємо, Верховний суд прийшов до висновку, що використання власного автомобіля з єврономерами, яке ввезено як транзитне, не є правопорушенням, що передбачено ст.469 МК України.
Суть спору полягає в тому, що позивач, будучи власником машини з реєстраційним номером Естонії, яке не було знятого там з реєстрації, ввіз цей автомобіль 26 лютого 2016 року на митну територію України.

Позивач заявив режим «транзит», щоб уникнути необхідності митного оформлення автомобіля та сплати відповідних платежів.

Апеляційний суд, скасувавши постанову суду першої інстанції, відмовив у задоволенні позовних вимог.

Позивач оскаржив його в касаційному порядку, пославшись на рішення КСУ, в якому зазначено, що користування або розпорядження транспортними засобами особистого користування, що ввозяться з метою транзиту через митну територію України, не є адміністративним правопорушенням, передбаченим у ч. 2 ст. 469 ТК

 

Print Friendly, PDF & Email