Голова Нацполіції Донецької області В’ячеслав Аброськін надав пояснення щодо правил, яких поліція дотримуватиметься стосовно вогнепальної зброї, яку зберігають на блокпостах учасники блокади. За його словами, поліція не має повноважень відбирати зареєстровану офіційно вогнепальну зброю, але у випадку порушення останніми правил її зберігання та перевезення зброя буде вилучатись.

«Ми її не можемо відбирати (на блокпостах – ред.), якщо вона у них знаходиться офіційно, ми їх попереджуємо. І до блокувальників будуть такі самі дії. Якщо вони порушують правила зберігання, перевезення вогнепальної зброї, призначеної для полювання, звичайно ми її відбираємо».
Крім того, начальник Нацполіції в Донецькій області пояснив, що поліція не заборонила ввезення мисливської зброї на територію області, а роз’яснила те, що їхати з такою зброєю не бажано.

«Ми не заборонили, ми їм просто роз’яснили те, що небажано сюди їхати з мисливською зброєю, бо у нас немає полювання. Хочу вам сказати, що є визначені правила перевезення цієї зброї. Цей автомат, який стріляє і призначений для полювання, повинен бути у чохлі, його не можна десь покинути. Його бере мисливець, везе його на місце полювання і йде з ним полювати, в лісі, в полі, але ж не в місті, наприклад Бахмуті чи Маріуполі. Через це ми роз’яснили людям, що не треба сюди їхати, в нас немає полювання. І коли вони проїжджають пости наші, ми всім пояснюємо: «не потрібно цього робити».

Нагадаємо, що вказані дії поліції, а саме профілактична робота яку поліціянти проводять на блокпостах, викликали обурення учасників блокади. Блокадники назвали вимоги поліції незаконними та заявили що не збираються підкорятись.

Print Friendly, PDF & Email