Окружна прокуратура Варшави відкрила справу через комп'ютерну гру про концтабір Освенцим, яка була створена українськими розробниками. Про це 30 жовтня повідомила Rzeczpospolita.

Розслідування було відкрито за запитом Інституту національної пам'яті Польщі. У відомстві вважають, що подібні ігри ображають польський народ і пропагують фашизм. На даний момент правоохоронці збирають докази.

В Україні розробкою гри займалася компанія Aliens Games. У ній можна грати як за в'язнів, так і за есесівців.

У 1940-1945 роках концтабір смерті Освенцим став місцем найбskmi масового знищення мирних громадян німецьким урядом за всю історію людства.

У січні 2017 року Інститут національної пам'яті Польщі опублікував особисті дані 9648 наглядачів концтабору Освенцим, які працювали в ньому з дня заснування до ліквідації. У базі є інформація про дату і місце народження людини, термін служби і службовий номер.

В інтернеті з'явилися рекламні матеріали гри. Відео, среди іншого, містить сцени розстрілу та знищення в'язнів у газових камерах, а такоже фрази на кшталт «польські табори смерти», «де є гонор великого польського народу, де ваш гонор, польські пси?».

 

Print Friendly, PDF & Email