Міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський не впевнений, чи варто рекомендувати Презиенту Польщі Анджею Дуді їхати з візитом до України. Причиною тому є історичні розбіжності між державами.

«Ми усвідомлюємо, наскільки важлива для нас Україна з точки зору геополітики, але українці, знаючи про це значення своєї країни для нашої безпеки, вважають, що у такому разі питання, які нас розділяють, зокрема історичні, повинні зійти на другий, третій план» — сказав Ващиковський.

Він також зазначив, що до Польщі не пускатимуть людей, які відкрито демонструють антипольські позиції. «Зараз ми запускаємо процедури, які не допускатимуть людей, що демонструють вкрай антипольські позиції, на територію  Польщі.  Люди, які демонстративно носять мундири СС «Галичина», до Польщі не в’їдуть» — наголосив він.

Крім того, мова також йде про осіб, які перешкоджають відновленню польських місць пам’яті та тих, хто використовує адміністративні інструменти проти Польщі, також зіткнуться з наслідками», — зазначив Ващиковський.

Нагадаємо, що офіційні особи в Україні, зокрема голова Українського інституту національної пам’яті, не вважає масові убивства поляків на Волині 1943 року актом геноциду з боку УПА.   Також в Україні за рекомендацією МЗС було заборонено показ фільму «Волинь» польського режисера Войчеха Смажовски, присвячений трагічному епізоду українсько-польських відносин.

Print Friendly, PDF & Email