Варшава перевіряє, чи потрібно активувати 4-ту статтю НАТО (скликання всіх членів альянсу для консультацій з питань безпеки).
Польща обіцяє військову відповідь НАТО, якщо з'ясується, що обстріл її території, яку РФ заперечує, був навмисним. Про це заявили на прес-конференції за підсумками засідання уряду, зібраного через вибух ракети на території країни.

"Сьогодні стався вибух, який призвів до загибелі двох осіб, на місці працюють служби. Процедури виконані, ухвалено рішення про підвищення боєздатності підрозділів на місцях у нашій країні", - заявив представник польського уряду Петро Мюллер.

Він додав, що польський уряд вивчає наявність підстав для запуску процедур, передбачених статтею 4 Північноатлантичного договору. Нагадаємо, вона говорить, що сторони "проводитимуть спільні консультації, коли, на думку будь-якої з них, територіальної цілісності, політичної незалежності або безпеки будь-якої зі Сторін загрожує небезпека".

Мюллер також анонсував, що уряд Польщі оприлюднить інформацію про інцидент, яка буде "чіткою і зрозумілою по суті, щоб не було жодних спотворень".

На місце вибуху до Пшеводува прибула група польських військових експертів.

Оскільки там є залишки ракети, фахівці зможуть впевнено сказати, що це була за ракета і чи була вона російською.

Відомо, що президент Польщі ухвалив рішення скликати Раду національної безпеки завтра о 12.00. Наразі Дуда провів переговори з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом та з президентом США Джо Байденом. Також із президентом України Володимиром Зеленським.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Друзі! Важлива Ваша підтримка!

Ми, журналісти та аналітики EconomistUA, у цей вирішальний для України час продовжуємо писати правду про війну та протидіяти пропагандистським інформаційним атакам ворога.

Засновник та шеф-редактор нашого порталу з першого дня війни перебуває в рядах Збройних Сил України. Підтримайте нашу редакцію в боротьбі на інформаційному фронті! Разом до перемоги!

Слава Україні!

  • Приватбанк: 4731 1856 3079 7527 (Лисак Уляна)
  • PayPal: darina27@gmail.com
  • IBAN: UA933052990262016400935053834 (Lysak Uliana)
  • Webmoney: Z017725753655

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Print Friendly, PDF & Email