Верховна рада України викликала правоохоронців для представленя в Раді  звіту по вбивству активістки Катерини Гандзюк і розслідуванню нападів на цивільних активістів, передає РБК-Україна.

Для запрошення правоохоронців Раді було необхідно 150 голосів. Рішення про звіт керівництва Національної поліції, ГПУ і СБУ в ВР підтримали 222 нардепи.

«У зв’язку з трагічною смертю Катерини Гандзюк і необхідністю ретельного розслідування цього злочину за пропозиціями керівників фракцій пропонується запросити на пленарне засідання Верховної Ради України сьогодні керівників правоохоронних органів та заслухати їх інформацію про стан розслідування нападів на громадських активістів. Пропонується запросити керівництво Національної поліції, Генеральної прокуратури і Служби безпеки України», — зазначив Андрій Парубій.

Звіт правоохоронців відбудеться о 12:30.

4 листопада від відриву тромбу померла українська активістка Катерина Гандзюк. 31 липня на неї було скоєно замах: невідомий зловмисник облив Гандзюк сірчаної кислотою. Вона потрапила в лікарню з опіками 30 відсотків тіла. Як зазначають лікарі, незважаючи на фактичну причину смерті, організм Катерини просто не витримав наслідків нападу. 

Після нападу було відкрито кримінальну справу за фактом замаху на умисне вбивство, вчиненого на замовлення. Однак як заявила адвокат Гандзюк, замовники можуть уникнути покарання, через дії прокуратури, яка відмовляється об’єднати справи проти виконавців та замовників нападу. 

Print Friendly, PDF & Email