Росія може побудувати «Північний потік-3». Про це під час інтерв’ю на телебаченні заявив заступник голови правління компанії «Газпром» Олександр Мєдвєдєв. Це перша публічна заява керівництва «Газпрому» щодо побудови третьої магістралі газогону з Росії до Німеччини.

Мєдвєдєв зазначив, що Росія готова будувати наступні газогони, наприклад, «Північний потік-3». За його словами, це стане можливим після після підписання відповідних контрактів із європейськими країнами. Водночас представник «Газпрому» заявив під час прес-конференції у німецькій столиці, що транзит блакитного палива в Європу північним шляхом є вигіднішим, ніж південним, тобто Україною.

Росія та Україна наразі намагаються досягти діалогу щодо продовження транзиту російського газу територією України до європейських споживачів. «Газпром» сподівається на збільшення попиту на власний газ у Європі і не опрацьовує варіанту постачання додаткових об’ємів газу через Україну.

Нагадаємо, «Газпром» до кінця 2019 року планує побудувати «Північний потік-2», аби постачати газ до Європи в обхід України. Німеччина та Фінляндія дозволили РФ будувати цей газогон. Керівник «Нафтогазу Україна» Андрій Коболєв вважає, що однією з цілей прокладання російської газової труби в обхід України є розчищення території для початку повномасштабної війни проти України.

Print Friendly, PDF & Email