Українські громадяни пояснюють свої вимушені заробітки в Росії тим, що мають дітей. Але хіба українці, які пішли воювати в АТО, не мають дітей? Таку думку висловив політолог Тарас Чорновіл в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.

«На мою думку, найбільша проблема України – не громадяни, які працюють в Росії, а внутрішньо переміщені особи з Донбасу та Криму. Ці люди покинули окуповані та анексовані території, оскільки одразу визначилися, що своє майбутнє бачать тільки в Україні. І саме перед такими людьми ми маємо обов’язок», – наголосив Чорновіл.

Щодо тих, хто сьогодні працює в Росії, то, вважає політик, ці люди вже зробили свій вибір. «Українські громадяни пояснюють свої вимушені заробітки в Росії тим, що мають дітей. Але хіба українці, які пішли воювати в АТО, не мають дітей? Тобто одні пішли захищати Україну, а інші – працювати на Росію, і кожен зробив свій вибір», – певен Тарас Чорновіл.

Відтак, на його думку, робота на Росію є однією із форм колаборанства. І хоч у законодавстві України немає статті про колаборансво, але до таких людей все одно є чимало підозр. «Я не один раз чув історії від людей, що всіх українців, які приїжджають в Росію на заробітки, викликають на бесіду і просять підписати документ про співпрацю. Відтак, для України взагалі є великою проблемою перебування її громадян в Росії. Тому держава, безумовно, має займатися українськими заробітчанами в Росії, але в межах національної безпеки, а не гуманітарної політики», – вважає Тарас Чорновіл.

Print Friendly, PDF & Email