Спорудження газопроводу «Північний потік-2» з Росії до Німеччини вже не зупинять навіть санкції США. Про це заявив Міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас, передаэ DW. 

«Цей проект не зірве вже ніхто. Санкції США можуть привести до виходу з нього західних компаній, в тому числі німецьких концернів. Це, однак, не призведе до згортання проекту. В такому випадку Росія реалізує його самотужки, і тоді вже ніхто не буде мати впливу на збереження транзиту газу через Україну», — сказав політик на дискусійному форумі dpa  «Politik-Talk» в Берлін 17 січня.

Критики «Північного потоку-2» побоюються, що після запуску нового газопроводу Росія припинить постачати газ через Україну і тим самим позбавить країну плати за транзит. В даний час за участю ЄС ведуться переговори про збереження українського транзиту. «Ці переговори, проте, втратять сенс, якщо США введуть санкції, і росіяни самостійно добудують газопровід», — попередив Маас.

Нещодавно посол США в Німеччині попередив компанії, які беруть участь в будівництві газопроводу «Північний потік-2», що проти них можуть бути введені санкції, якщо вони не вийдуть з проекту. 

У зв’язку з цим Гайко Маас зазначив, що не його справа говорити послам, що їм дозволено, однак додав, що «самі Сполучені Штати повинні вирішити, чи відповідає подібний стиль профілювання інтересам США».

Нагадаємо, що Гайко Маас має сьогодні прибути з коротким візитом до Києва. Тут він проведе переговри з українським колегою Павлом Клімкіним, після чого в політиків запланована спільна прес-конференція. 

Print Friendly, PDF & Email