У п’ятницю, 18 січня, міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас прибуде з візитом спочатку в Москву, а потім в Київ, передає DW. 

У російську столицю міністр прибуде о 10 годині ранку за московським часом. Там у нього запланована зустріч з Сергієм Лавровим, після якої відбудеться спільна прес-конференція обох міністрів. У другій половині дня — така ж програма в Києві: спочатку переговори з Павлом Клімкіним, а потім спільна прес-конференція. В той же день ввечері Мас повернеться до Берліна.

На переговорах Мааса з російським міністром закордонних справ головною темою має стати майбутнє Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД). США мають намір вийти з цієї угоди, якщо до середини лютого Росія не піде назустріч американським вимогам.

Берлін, як і Вашингтон, вважає, що ДРСМД порушує Росія, і посилається при цьому на одностайну констатацію цього факту країнами НАТО. Разом з тим Німеччина дуже зацікавлена ​​в збереженні цього договору і наполягала на наданні Росії 60-денного терміну на його виконання. ФРН готова серйозно розглянути російські пропозиції, спрямовані на досягнення цієї мети, заявила в середу, 16 січня, на урядовій прес-конференції в Берліні представник МЗС Марія Адебар.

Нагадаємо, що Сергій Лавров в ході своєї великої прес-конференції за підсумками 2018 року заявив про готовність Москви працювати для порятунку ДРСМД. 

Print Friendly, PDF & Email