Віднині не лише учасники АТО, а й вимушені переселенці зможуть отримати 50% компенсацію при будівництві житла. Це рішення ухвалено Верховною Радою. За урядовий законопроект №4550 проголосували 265 народних депутатів. За основу було взято проект закону «Про внесення змін до статті 4 закону» Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва «(щодо реалізації державних житлових програм)».

Першопочатковий варіант документу пропонував надати добровольцям і учасникам АТО, а також сім’ям загиблих учасників антитерористичної операції державну підтримку при будівництві житла, яка полягає у фінансуванні державою 50% вартості будівництва, придбання доступного житла або пільгового іпотечного житлового кредиту. Проте перед самим голосуванням за пропозицією заступника голови Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Петра Сабашука (БПП) до нього була внесена поправка, згідно з якою компенсація поширюється й на вимушених переселенців. Їх за офіційними даними наразі налічується 1,6 мільйона.

Слід зазначити, що допомога ВПО надаватиметься не коштом державного бюджету, а перш за все, за рахунок місцевих бюджетів. То ж, хоч ініціатива й хороша, втім незрозуміло, чи витримають таке навантаження місцеві бюджети.

Print Friendly, PDF & Email