Вселенський патріарх Варфоломій закликав патріархів і архієпископів автокефальних православних церков підтримати надання автокефалії новоствореній Православній церкві України, передає УНІАН з посиланням на звернення патріарха, опубліковане на сайті Оrthodoxia.info.

«Реалізація всіх (наших) зусиль очікується 6 січня, в день Богоявлення, коли ми маємо намір дарувати Томос про автокефалію і відсвяткувати його з предстоятелем автокефальної православної церкви (України)», - заявив Варфоломій.

За словами вселенського патріарха, представники українського духовенства почали прибувати на Фанар, а ієрархи помісних православних церков повинні «вивчити деталі листа, щоб приступити до визнання нової церкви». Він закликає патріархів і архієпископів автокефальних православних церков визнати Українську церкву автокефальною церквою. 

Варфоломій зазначив, що «якщо ми вирішимо ігнорувати наших братів, які переживають моменти відчайдушної боротьби в Україні, ми не будемо мати ніякого виправдання в Судний день». 

15 грудня в Києві відбувся Об'єднавчий Собор, на якому представники трьох православних церков України прийняли рішення про створення Помісної церкви. На Соборі було також обрано предстоятеля новостворної церкви. Ним став митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній. Напередодні Собору Українська православна церква Московського патріархату вирішила не брати участі в ньому, проте щонайменше двоє ієрархів УПЦ МП все таки були присутні на Соборі.

Print Friendly, PDF & Email