Почесний патріарх Православної церкви України (ПЦУ) Філарет (Денисенко) розповів, як держава повинна повернути Почаївську Лавру і Києво-Печерську Лавру з рук Московського патріархату, передає УНІАН.

В інтерв'ю ТСН він зазначив, що діяти для цього потрібно виключно законними методами, насильницькі методи є неприйнятними.

«асильство ми відкидаємо одразу, лише законними методами. Рада ухвалила механізм, як громада може перейти до Української православної церкви. Вони повинні, користуючись цим законом, зібрати братію… Якщо вони повинні перереєструватися у Російську православну церкву, а вони не захочуть, тоді вони не матимуть права юридичної особи. А не матимуть права юридичної особи – позбавляться багато чого, в тому числі і Лаври ...Доведеться. Бог створить умови, і їм доведеться. І я в це вірю і переконаний, що це буде. Бо це святиня українська і мусить належати українській церкві, а не російській», – зауважив патріарх. 

Він також зазначив, що розповсюджена зараз назва ПЦУ - Православна церква України, не є вірною.

«Правильно – Українська православна церква. Ми ж не кажемо "Православна церква Росії" чи "Православна церква Болгарії". Це необхідно виправити», – заявив  він. 

Print Friendly, PDF & Email