Парламентська асамблея Ради Європи проголосувала за жорстку резолюцію щодо України «Про функціонування демократичних інститутів в Україні». На думку української опозиції, резолюція є її суттєвою перемогою — «Ця доповідь — справжня перемога української опозиції», — прокоментував рішення ПАРЕ опозиційний депутат Вадим Новинський.
Згідно із текстом резолюції, ПАРЄ висловлює свою стурбованість у зв’язку з проблемами прав людини, які були порушені законом про люстрацію. Також Асамблея закликає Верховну Раду невідкладно прийняти поправки до цього закону, які були підготовлені у співпраці з Венеціанською комісією з метою вирішення цих проблем, та знайти додаткові заходи, щоб гарантувати повну відповідність закону висновків Венеціанської комісії, а його виконання — європейським стандартам.

ПАРЄ вимагає дотримуватися прав опозиції, забезпечити політичний плюралізм, дати можливість опозиції виконувати свою роль в повному обсязі, закликає забезпечити повне розслідування злочинів, скоєних на Майдані та в Одесі.

Також Асамблея виражає стурбованість мовними проектами української влади, що на думку євро парламентарів спрямовані на звуження існуючих прав національних меншин, та вимагає враховувати, в процесі проведення децентралізації, етнічний склад і специфіку історично сформованих регіонів. Вимагає переглянути закон про декомунізацію відповідно до критики Венеціанської комісії, та виконувати Мінські угоди, а саме ті пункти, що пов’язані із внесенням змін до Конституції, що стосуються децентралізації.
Прийняття резолюції та позиція членів ПАРЄ викликали бурне незадоволення деяких представників України. Так, парируючи заяву литовського депутата Егідіуса Варейкіса про те що українській владі не варто питати, що Європа може зробити для України, а слід запитайте саму себе, що Україна може зробити для Європи в частині захисту прав людей, Борислав Береза заявив: «Не питайте, що Україна може зробити для Європи, запитаєте, що Європа зробила для нас».

Print Friendly, PDF & Email