Без чергового траншу Міжнародного валютного фонду (МВФ) уряду України буде важко закрити поточний фінансовий рік, а кредит безпосередньо пов’язаний з прийняттям держбюджету на 2019 й — його дадуть тільки після затвердження бюджету.

Про це розповів економіст Андрій Новак в ефірі телеканалу NewsOne.

«З прийняттям (держбюджету. — Ред) безпосередньо пов’язаний наступний транш МВФ, а без нього уряду буде дуже важко закрити цей фінансовий рік. Цього року бюджетний процес йде як ніколи швидко, і це пояснюється лише тим, що уряду терміново необхідний наступний транш МВФ «, — сказав Новак.

За його словами МВФ необхідні гарантії, що уряд не стане вносити зміни в бюджет.

«Вимога МВФ, що наступний транш буде тільки після остаточного прийняття бюджету на 2019 рік цілком логічно, тому що МВФ хоче захистити себе від сюрпризів, які були два роки тому, коли між першим і другим читанням раптом виникла ідея відразу в два рази підняти мінімальну зарплату . цього разу МВФ хоче захистити себе від подібних сюрпризів і вимагає остаточного прийняття бюджету «, — уклав Новак, зазначивши, що бюджет може бути прийнятий до 9 листопада.

Читайте також: МВФ послабив вимоги щодо реформ в Україні.

«У сучасних реаліях Співпраця з Міжнародним валютним фондом має ключове значення для нашої економіки. На жаль, поки що українська економіка не зможе функціонувати без міжнародної підтримки. Тому зниження вимог МВФ в своїй новій програмі підтримки структурних реформ в Україні варто розцінювати однозначно позитивно», — вважає експерт з міжнародних відносин Андрій Бузаров.

Аналітик звернув увагу на те, що Україна досить успішно виконала частину своїх зобов’язань перед МВФ в рамках реформування енергоринку.

«Слід зазначити, що в Україні однією з галузей, яка реформується найбільш продуктивно, є енергетична. На даний момент відбувається імплементація Третього енергопакету ЄС — комплексу нормативно-правових актів, покликаних сформувати відкритий і сприятливий для конкуренції енергоринок. У зв’язку з цим тарифікація споживачів буде приведена до єдиного ринкового стандарту», — підкреслив А. Бузаров.

Print Friendly, PDF & Email