Центральна рада Організації звільнення Палестини (ОЗП), у зв'язку з тим, що  переговори з питань близькосхідного урегулювання зайшли у глухий кут, прийняла рішення про призупинення процесу визнання держави Ізраїлю. У комюніке Центральної ради, прийнятомув понеділок, 29 жовтня, в місті Рамаллах, підкреслюється, що дане рішення буде діяти до тих пір, покаи Ізраїль не визнає палестинську державу зі столицею у Східному Єрусалимі, повідомляє DW. 

Документ також затверджує, що ОЗП припиняє стосунки з Ізраїлем у будь-яких сферах, в тому числі безпеки та економіки. Палестинці також відмовляються виконувати зобов’язання за угодами досягненими в Осло. 

«Враховуючи тривале небажання Ізраїля виконувати підписані зобов’язання, Центральна Рада ОЗП відмовляється від зобов‘язань, взятих на себе ОЗП і Палестинською автономією стосовно домовленостей з країною-окупантом», йдеться у документі. 

Однак оголошуючи про прийняте рішення ОЗП не уточнює, яким саме чином його буде виконано. Велике питання постає у зв‘язку з припиненням економічних відносин, оскільки Ізраїль контролює весь обсяг імпорту та експорту Палестини. У 2017 році на фоні кризи навколо Храмової гори Центральна рада вже оголошувала про припинення співпраці у сфері оборони. Однак тоді рішення так і не було приведене в дію. Перед виконанням рішення ЦР має бути схвалено головою Палестинської національної адміністрації. 

Print Friendly, PDF & Email